Po ukončení štúdia si doma zriadila vlastnú dielňu. Vďaka vtedajšiemu riaditeľovi Leonardovi Vajdulákovi, ktorý je hlavným zakladateľom a usporiadateľom medzinárodnej husliarskej súťaže Violino Arvenzis v Dolnom Kubíne https://www.violinoarvenzis.eu, uplatnila svoje znalosti na ZUŠ P. M. Bohúňa v Dolnom Kubíne, kde sa starala o údržbu školských sláčikových nástrojov.
Podarilo sa jej nastúpiť k Českému majstrovi husliarovi Tomášovi Plhalovi vtedy pôsobiacom v Bratislave.
Zdenka u neho postavila model Giuseppe Guarneri del Gesu a naučila sa zaujímavú techniku lakovania. Následne sa zamestnala v Bratislavskej manufaktúre na výrobu sláčikových hudobných nástrojov S.V.S. Tonewoods na post lakýrnik huslí, kde nalakovala nespočetné množstvo huslí.
Keďsi že pocítila potrebu si rozšíriť svoje znalosti v rámci husliarstva, odcestovala do Anglického Newark on Trent, kde sídli svetovo uznávaná husliarska škola https://www.facebook.com/NewarkSchoolOfViolinMaking/ . Pre veľký záujem nových študentov dostala príležitosť študovať až od budúceho školského roka. Vtedajší študent tejto školy Igor Przybylo ju skontaktoval so svojim kanadským priateľom v Londýne. V tej dobe ponúkali zamestnanie v oblasti opráv a reštaurovania sláčikov. Po dohovore s direktormi Robinom Hamiltonom a Richardom Whitom sa Zdenka zamestnala na takmer štyri roky v dielni na Mortimer Street u najstaršieho obchodného dílera sláčikových hudobných nástrojov v Londýne s názvom J. P. Guivier www.guivier.com. Počas práce tu nazbierala nesmierne vzácne skúsenosti od svojich anglických kolegov-tútorov Christophera Thorpa www.christopherthorpviolin.com , Jamesa Hawkinsa www.jhawkinsviolins.co.uk a Johna Larkmana www.larkmanviolins.com v oblasti opráv a reštaurovania huslí, ale najmä sláčikov, kde jej svoje znalosti predal Kanaďan Ian McWilliams www.crawfordinstruments.org. Zdenka opravovala a reštaurovala množstvo prekrásnych sláčikov. Spomenúť treba Eugene Sartory, Joseph Arthur Vigneron, Louis Morizot, Hernich Knopf, alebo rodina Hillovcov. Medzi jej zákazníkov patril Nigel Kennedy, Dimitar Burov, Eleonor Wilkinson aj mnohí ďalší hudobníci prestížnych Londýnskych orchestrov.
Zdenka mala možnosť nahliadnuť k množstvu Anglických nástrojov ako John Johnson, Richard Duke, Benjamin Banks, Nemecký Jacob Steiner a nechýbali medzi nimi ani najvzácnejšie nástroje ako Antonio Stradivári, Giusepe Guarneri
či Domenico Montagnana.
Zdenka v súčasnosti pôsobí na Slovensku a pri návšteve ju zastihnete v jej novom ateliéry v obci Malatiná.
Na stránkach Facebook www.facebook.com/husliarkazubekova/ možete nahliadnuť do rozsiahlej kolekcie fotografií výroby, opráv a reštaurovania sláčikov a huslí.